11.8 C
Oslo
onsdag, mai 22, 2024

spot_img

Protokoll for årsmøtet 2023

Tid: Søndag 12. mars 2023, kl. 13:30
Sted: Scandic Oslo Airport, Ravinevegen 15, 2060 Gardermoen

34 medlemmer med stemmerett til stede på årsmøtet. 8 forhåndsstemmer hvorav 2 forkastet grunnet konvolutt ikke merket med navn slik at dette
kunne kontrolleres mot medlemslistene

Totalt 40 stemmeberettiget stemmer

Dagsorden

Sak 1 Konstituering
– Møteleder – Marit Hanstad Autrey
– Sekretær – Elinor Gran
– Tellekorps – Anne Grethe Buen og Marianne Thoresen
Protokollvitner – Pia Hammer Marthinsen og Eli Gamre
Vedtak Enstemmig godkjent

Sak 2 Godkjenning av innkalling og dagsorden
Vedtak Enstemmig godkjent

Sak 3 Årsberetning 2022
Vedtak Enstemmig godkjent

Sak 4 Regnskap 2022
Vedtak Enstemmig godkjent

Sak 5 Budsjett 2023
Vedtak Enstemmig godkjent

Sak 6 Medlemskontingent 2024
Styrets innstilling er at medlemskontingent på 300 kroner ikke skal endres.
Vedtak Enstemmig godkjent

Sak 7 Endring i loven § 3 – 4 Årsmøtets oppgaver
Punkt i) Velge:
– Leder for 2 år
– Nestleder for 2 år
Foreslås endret til
– Leder for 2 år
– Nestleder for 2 år, det året leder ikke er på valg.
Vedtak Enstemmig godkjent

Sak 8 Forslag til endring av tekst i Retningslinjer for avl/oppdrett
Innkommet forslag fremmet av Kari Andresen v/Samkas kennel, Inger Asmundsen v/kennel Amanda, Kjersti Kristiansen v/kennel Kjekris, Stine Andresen Halvorsrud v/kennel Halvskogen, Marianne Thoresen v/Stomperud kennel, Hans Olav Dahle v/Stomperud kennel, Marianne Sollien v/kennel Sollion, Inger Elisabeth Tengesdal Lello, v/kennel Lellogården, Camilla Stendahl Simmensen v/kennel Amante, Anette Nordskogen v/kennel Novanord, Vanja Kartrud v/kennel Liahompen, Kine Strandsveen v/kennel Viktoppen, Morten Strandsveen v/kennel Viktoppen, Signe Jensen, Kine Haagensen Skiaker, Ann Charlott Simonsen og Marianne Bjerke.
Retningslinjer endres fra må ha kjent HD status til bør ha kjent HD status.
Vedtak Vedtatt med 20 stemmer mot 10 stemmer, 4 blanke stemmer.

Sak 7 Valg av nytt Styre, Revisor og valgkomité 2023

Styre:
Styremedlem: Ann-Sophie Myklebust – Velges for 2 år (NY)
Valgt med 31 stemmer for, 6 imot og 1 blank stemme.
Styremedlem: Tonje Holm Aaseskjær – Velges for 2 år (NY)
Valgt med 29 stemmer for, 7 imot og 2 blank stemmer.
Vara: Rebecca Skibeli Larsen- Velges for 1 år (gjenvalg)
Valgt med 29 stemmer for, 5 imot og 4 blanke stemmer.
Vara: Grete Gade – Velges for 1 år (NY)
Valgt med 30 stemmer for, 6 imot og 2 blanke stemmer.

Revisor
Revisor: Helene Ellingsen – Velges for 1 år (gjenvalg)
Valgt med 36 stemmer for, 0 imot og 2 blanke stemmer.
Vara revisor: Eira Lohne – Velges for 1 år (gjenvalg)
Valgt med 36 stemmer for, 2 imot og 0 blanke stemmer.

Valgkomite
Leder: Mette Finstad – Velges for 2 år (NY)
Valgt med 32 stemmer for, 4 imot og 2 blanke stemmer.
Medlem: Silje Christiansen – Velges for 2 år (NY)
Valgt med 21 stemmer for, 16 imot og 2 blanke stemmer.
Medlem: Camilla Wilhelmsen Thorin – Velges for 1 år (NY)
Valgt med 27 stemmer for, 8 imot og 3 blanke stemmer.
Vara: Siv Hege Melkvik – Velges for 1 år (NY)
Valgt med 35 stemmer for, 2 imot og 1 blank stemme.

Vedtak Valgkomiteens innstilling vedtatt

Related Articles

LEGG IGJEN EN KOMMENTAR

Vennligst skriv inn din kommentar!
Vennligst skriv inn navnet ditt her

- Advertisement -spot_img

Nyeste innlegg